Hlášení o veřejném čtení

Změny v hlášení o veřejném čtení

Národní knihovna uzavřela s platností od 1. 1. 2019 novou licenční smlouvu na veřejná čtení v knihovnách. Změna spočívá v tom, že se mění způsob úhrady za licenci, která až doposud byla hrazena jednou paušální částkou za rok. Nově byla nastavena platba za každé čtené dílo ve vztahu k celkové délce veřejného čtení. Úhradu plateb bude stejně jako doposud hradit Národní knihovna, tj. knihoven se změna nijak nedotkne.
https://ipk.nkp.cz/odborne-cinnosti/ctenarstvi-1/verCteni06.htm
Ve formuláři došlo k několika drobných změnám:
1. Pokud jste v rámci jednoho dne měli více akcí s veřejným čtením (např. dopoledne a odpoledne), ve formuláři pro jejich odlišení uvedete jejich pořadí, například 1 nebo 2
2. Ve formuláři vždy u každého čteného díla uvedete celkovou délku akce s veřejným čtením v minutách, např. četly se 2 knihy, každá po 20 minutách, tj. celková délka čtení byla 40 minut. U každého díla uvedete celkový čas, tzn. že zatrhnete interval 31-60 min.
3. Pro identifikaci knihovny slouží evidenční číslo knihovny z registru Ministerstva kultury: toto číslo se zapisuje vždy jako prosté číslo bez lomítka a roku vydání registrace.
4. Ve formuláři byla pro nadbytečnost zrušena položka IČO.
Hlášení o veřejném čtení se provádí nejpozději do 10 dnů od jeho uskutečnění.
Hlášení se nevyplňuje, pokud je akce pojata jakou součást vyučování ve škole.

Formulář naleznete zde: https://ipk.nkp.cz/formulare/ipk/hlaseni-o-uskutecneni-verejneho-cteni