e-kis

ODDĚLENÍ REGIONÁLNÍCH SLUŽEB KJD Příbram

Knihovna JINAK

Svaz měst a obcí ČR pořádá již třetí ročník facebookové soutěže Knihovna JINAK. Soutěž se bude konat od února do dubna 2018, výsledky včetně semináře k aktuálním knihovnickým tématům, budou slavnostně vyhlášeny na pozdim roku 2018. Vyhlášení proběhne v Klementinu v rámci vyhlášení výsledků soutěže Knihovna roku a Městská knihovna roku.

V Knihovně JINAK o svých favoritech rozhoduje široká veřejnost. Dává jim hlas (kliká pro ně) na facebookovém profilu Svazu na adrese https://www.facebook.com/smocr1.
Lidé hlasují pro knihovny, které se do soutěže samy hlásí. V přihlášce knihovna musí uvést, co se u nich dělá jinak a poslat fotografie popisovaných aktivit.
První ročník celorepublikové soutěže Knihovna JINAK vyhrála knihovna v Hejné nedaleko Horažďovic. Ve druhém ročníku soutěže největší podporu veřejnosti získala Městská knihovna Dobříš, kde pořádají jednu akci za druhou včetně Fantasy víkendů a BOoK! conu.

Harmonogram Knihovny JINAK 2018
19. února - 9. března 2018 - přihlašování knihoven (zaslání stručné informace o rozsahu maximálně jedné A4 o tom, co knihovna dělá a  maximálně 5 ilustračních fotografií na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
15. března - 5. dubna 2018 - hlasování veřejnosti na facebooku (na adrese: https://www.facebook.com/smocr1)
 květen/červen - seminář Knihovna jinak v sídle Svazu - setkání soutěžících
 podzim 2018 - slavnostní vyhlášení výsledků soutěže v Klementinu