Čas adventu

Milí čtenáři a čtenářky,
uteklo to opět jako voda a blíží se čas Adventu a samozřejmě Vánoc! Řekla bych, že je to jeden z nejkrásnějších svátků v roce. Je to čas pohody, klidu, rodinných setkání a hodně papání. I když dnešní doba nás nutí ke stále většímu konzumnímu způsobu prožití svátků vánočních a tlačí nám reklamu a výzdobu v supermarketech již od září. Proto bychom se neměli nechat strhnout touto prokletou komercí a vytvořit si svůj vlastní předvánoční čas v podobě pohodového setkání s přáteli u skleničky dobrého vína, pečením pro radost ne pro kvantitu, návštěvou kina či divadla a v neposlední řadě přečtením si dobré knihy.
Ráda bych Vám jednu z nich doporučila. Román, který si podmanil žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, debut trhající rekordy v rychlosti prodeje, kniha která byla i zfilmována. Jedná se o knihu Dívka ve vlaku od autorky Pauly Hawkins.
Román pojednává o dívce Rachel, která dojíždí ranním vlakem do Londýna a po cestě si prohlíží předměstské domky. Když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, pravidelně se jí naskýtá letmý pohled do soukromí jednoho mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však Rachel letmo zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak do pohybu, a náhle je všechno jinak...
Zbytek se dozvíte buď ve filmovém zpracování v kině, nebo si přijďte k nám půjčit tuto skvělou knihu a nenechte se strhnout komercí a užijte si čas Adventu a Vánoc opravdu v pohodě a klidu!
MiŠ

Komentáře vytvořeny pomocí CComment