e-kis

ODDĚLENÍ REGIONÁLNÍCH SLUŽEB KJD Příbram

Užijte si prázdniny

Vážení a milí čtenáři,
tak jsou tady prázdniny za dveřmi a s nimi samozřejmě i čas dovolených! Na našem regionálním oddělení máme pauzu s cirkulací knihoven a tak si dáváme do pořádku sklad knih, přebalujeme, opravujeme a chystáme na další cirkulační okruh na podzim. Samozřejmě nám chodí stále spousty nových knih na zpracování, tak je s radostí zpracováváme a těšíme se s kolegyněmi, až Vám je dovezeme.
Začaly jsme s revizemi knihoven a zrovna včera máme jednu za sebou. Revize byla i trochu náročná ale vzhledem k tomu, že nás tahle práce baví, bylo to fajn. Ráda bych Vám všem, jak našim čtenářům, tak našim kolegyním z knihoven chtěla poděkovat za výbornou spolupráci s naším regionálním oddělením za uplynulý půlrok, za jejich laskavost, vděčnost, pracovitost a úsměv na tváři, protože právě pro tyto skutečnosti nás tahle práce nesmírně baví!
Užijte si prázdniny a nezapomeňte si půjčit nějakou dobrou knihu na dovolenou, k vodě, pod stan nebo kamkoliv jinam, kde budete trávit svůj volný čas o prázdninách...
Těšíme se na Vás opět v září...
MiŠ

Přidat komentář (0 Komentářů)

Ferda Mravenec má narozeniny

Ondřej Sekora se narodil v roce 1899 v Brně, zemřel v 67 letech v Praze. Byl nejen otcem slavné postavičky, díky níž byl někdy označován za českého Walta Disneye, byl také žurnalistou, všestranným výtvarníkem, průkopníkem komiksu, nadšeným entomologem a sportovcem. V Praze na Můstku v paláci Koruna nyní probíhá výstava jeho obrázků až do 15. září. Na několika panelech jsou především jeho slavní hrdinové Ferda Mravenec a Brouk Pytlík, ale i jeho komiksy, pastely, knížky a příspěvky psané pro Lidové noviny. Méně se už ví, že také psal jako sportovní redaktor reportáže z olympiády, Tour de France a přinesl do Československa ragby. Za druhé světové války byl Sekora perzekvován kvůli židovskému původu své druhé ženy. Nejdříve musel v roce 1941 opustit redakci Lidových novin a na zbytek války ztratil stálé zaměstnání. V letech 1944 a 1945 byl v nacistických pracovních táborech Klein Stein a Osterode. Výstava se koná u příležitosti 90 let od prvního uvedení pracovitého mravence na stránkách novin a jako připomínka 50 let od úmrtí Sekory (zdroj: i.rozhlas.cz).
ferda
SV

Přidat komentář (0 Komentářů)

Bábovky

Dneska jsem se dočetla, že autorka knihy Bábovky Radka Třeštíková vydává novou knížku s názvem Osm. Mělo by se jednat o detektivku, kdy se hlavní hrdinka probudí po postřelení z kómatu a nepamatuje si, co se stalo v den, kdy byla postřelena ani co prožívala poslední rok svého života. Jedná se o čtvrtou knížku Radky Třeštíkové, která Bábovek prodala více jak sto tisíc kusů a nedávno dopsala spolu s režisérem Rudolfem Havlíkem podle knihy scénář ke stejnojmennému filmu. Já osobně Bábovky nečetla, pouze jimi listovala a po přečtení několika pasáží, nenadchnutá, zklamaná, jsem se rozhodla knihu odložit a nečíst. Ale abych ji neodsoudila tak rychle, dala jsem ji k přečtení mamce a sestře. Obě poctivě dočetly celou knihu, ale prý je moc nebavila, atd. V knihovně se ale Bábovky neohřejí, jsou neustále mezi čtenáři a čeká se na ně. Možná je ve mně něco špatně, takže uvidím co film, pokud se jej podaří dotočit, tak si slibuji, že na něj do kina půjdu a dám mu větší šanci než knížce.
Sif

Přidat komentář (0 Komentářů)

Zahraniční úspěch českého spisovatele

Jaroslaf Kalfař napsal knihu, která se na jaře stala malou americkou senzací. Mladý imigrant z Česka zaujal newyorské literární kruhy fantaskním příběhem českého kosmonauta ve vesmíru. Svůj debut napsal v angličtině, protože od patnácti let bydlí ve Spojených státech. Je to asi největší úspěch českého autora v Americe po kunderovské éře koncem osmdesátých a počátkem devadesátých let. Jak už název knihy napovídá, na svou rodnou zemi však autor nezapomněl. Americkým čtenářům odvyprávěl nejen příběh českého kosmonauta Jakuba, který se vypravil na nebezpečnou misi k Venuši, ale i nedávnou historii naší země. Nyní vychází román v českém překladu Veroniky Volhejnové, takže se k hvězdám můžete vypravit i vy.
kosmonaut z cech 9788025906705.280299474.1495526897
VS

Přidat komentář (0 Komentářů)